Hírek
2019. Január 10. 07:27, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Több mint 75 kilogramm kábítószert találtak egy autóba rejtve Röszkénél
A pénzügyőrök több mint 75 kilogramm marihuánagyanús anyagot találtak egy személyautóban Röszkén egy autó dupla alvázában - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) az MTI-vel csütörtökön hajnalban.
A közlemény szerint a NAV munkatársai egy szerb autót ellenőriztek. A járművet vezető, Szerbiából Németországba tartó sofőr úgy nyilatkozott, hogy bejelentenivaló árut nem visz magával. A pénzügyőröknek azonban feltűnt, hogy a raktér padozata eltér a gyári kialakítástól, ezért az autót átvizsgálták.
A szigorított ellenőrzésen a raktér padozatának két szélén egy-egy zsinórra lettek figyelmesek, amit meghúzva a padozat felnyithatóvá vált. Az így kialakított rejtekhelyről 68 csomagban több mint 75 kilogramm növényi törmelék került elő, amire a cannabis-teszt pozitívan reagált.
A pénzügyőrök a több mint 151 millió forint feketepiaci értékű kábítószergyanús anyagot, valamint a sofőrt feljelentéssel átadták a rendőrségnek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 07. 16:00, csütörtök | Belföld
NAV: csaknem 1,7 millióan adták be szja-bevallásukat
Már csak két hét van hátra, május 20-ig kell beadni az szja-bevallást, amit eddig 1,7 millióan tettek meg
2026. Május 07. 13:00, csütörtök | Belföld
Elemzők: márciusban meglepően megélénkült az ipari termelés
Az ipari termelés márciusi adata pozitív meglepetést hozott, és különösen fontos, hogy széles bázisra épült - emelték ki az MTI-nek nyilatkozó elemzők.
2026. Május 07. 11:00, csütörtök | Belföld
Lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke
Országgyűlési feladataira hivatkozva lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) elnöke. Papp Zsolt ezt a közösségi oldalán jelentette be.
2026. Május 07. 09:00, csütörtök | Belföld
Vitézy Dávid: vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit saját városképük védelmére
Ahol csak lehet, a Tisza programjával összhangban vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit a saját városképük védelmére

