Hírek
2016. Október 31. 08:30, hétfő |
				Belföld				
Forrás: mti
				
				Több mint százhatvan határsértőt tartóztattak föl a hétvégén
 
				Az ország területén 165 határsértőt tartóztattak föl péntektől vasárnapig - tájékoztatta az Országos Rendőr-főkapitányság hétfőn az MTI-t.
	A rendőrség honlapján olvasható statisztika szerint pénteken 78, szombaton 41, vasárnap 32 migránst tartóztattak föl, és kísértek át az ideiglenes biztonsági határzáron a szerb-magyar határnál szolgálatot teljesítő rendőrök és katonák. Az ország területén mélységben és más külső határszakaszokon 14 határsértőt fogtak el, embercsempészet miatt két gyanúsított ellen indult eljárás a hétvégén.
	
	A július 5-én hatályba lépett új szabályok szerint azokat a migránsokat, akiket a szerb vagy a horvát határtól számított nyolc kilométeres távolságon belül föltartóztatnak, visszakísérik a kerítésen található kapukig, és útbaigazítják a legközelebbi tranzitzóna felé. Azok ellen, akik esetében bizonyítható, hogy átlépték vagy megrongálták a határzárat, illetve embercsempészettel gyanúsíthatók, továbbra is büntetőeljárás, a román és ukrán határszakaszon elfogottak esetében idegenrendészeti eljárás indul.
	
	Az elmúlt héten a szerb-magyar határ térségében összesen 382 migránst tartóztattak föl és kísértek vissza, a megelőző héten - október 17-től 23-ig - ez a szám 359 volt. Más külső határszakaszon és mélységben a héten 36 határsértőt fogtak el - derül ki a rendőrségi összesítésből.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 31. 08:05, péntek | Belföld
Nagy Márton: a gazdasági növekedés az idei évben 0,5 és 1 százalék között alakul
2025. Október 31. 08:04, péntek | Belföld
Orbán Viktor: lesz 14. havi nyugdíj
Lesz 14. havi nyugdíj - jelentette be Orbán Viktor kormányfő csütörtök este a Facebook-oldalán.
2025. Október 30. 07:34, csütörtök | Belföld
Miniszteri biztos: országszerte folyik a vasútállomások felújítása
2025. Október 30. 07:29, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: megindítjuk a háborúellenes országjárást
Megindítjuk a háborúellenes országjárást - erről posztolt Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebook-oldalán.

