Városlista
2025. december 21, vasárnap - Tamás

Hírek

2011. Augusztus 19. 07:21, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress

Többé nem lehet koszorúzni és gyertyát gyújtani az út mentén

Többé nem lehet koszorúzni és gyertyát gyújtani az út mentén

Az Állami Autópálya Kezelő Zrt. szóvivője a köztévében elmondta: nem lehet a sztrádák mentén kegyhelyeket állítani az elhunytak számára.

Egy éve halt meg egy motoros rendőr az M1-es autópályán, az évfordulón a hozzátartozók megemlékezést szerettek volna tartani a baleset helyszínén, de az Autópálya Kezelő ezt nem engedélyezte biztonsági okokból.

Béni Gyöngyi az ÁAK szóvivője a köztévében azt mondta: hibáztak, amikor először engedélyezték a megemlékezést, majd megtiltották a gyertyagyújtást. A társaság tavaly ősz óta próbálja felvenni a kapcsolatot azoknak a hozzátartozóival, akik emléktárgyakat, vagy kereszteket, sírkövet helyeztek el az autópályán elhunyt szeretteik emlékére a sztrádák mentén. Az ÁAK Zrt. munkatársai az illegálisan felállított emlékhelyekre egy tájékoztatót tettek ki, hogy a hozzátartozókat tájékoztassák arról, hogy az emlékhelyeket meg kell szüntetni, mert azok közlekedésbiztonsági szempontból veszélyesek.

Béni Gyöngyi hozzátette: megfelelő időt adtunk arra, hogy a hozzátartozók elvigyék a kereszteket, ha ezt nem teszik meg idejében, akkor azok megtalálhatók az ÁAK Zrt. kirendeltségein.

A szóvivő kiemelte: az ÁAK Zrt. minden autóút és autópálya egy-egy kijelölt pihenőhelyén felállít egy-egy kopjafát, ahol a sztrádákon elhunytak hozzátartozói leróhatják kegyeletüket.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: Autópálya

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 21. 10:02, vasárnap | Belföld

Nyolcszáz hátrányos helyzetű gyereket láttak vendégül a Parlamentben

Nyolcszáz hátrányos helyzetű magyarországi és határon túli gyereket látott vendégül a Parlamentben az Országgyűlés Hivatala és a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat (NGYSZ) szombaton.

2025. December 21. 10:01, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: ha nincs Fidesz, nincs parti

Ha nincs Fidesz, akkor nincs egymillió munkahely, nincs biztos időskor, de van háború és jó sok migráns; ha nincs Fidesz, nincs parti

2025. December 19. 07:33, péntek | Belföld

A NAV közzétette az ünnepek alatti ügyfélfogadás időpontját

2025. December 19. 07:28, péntek | Belföld

Nagy István szerint felháborító, hogy Brüsszel a gazdák pénzét elvenné

Felháborító, hogy Brüsszel a gazdák pénzét elvenné, és azt Ukrajnának adná, emellett az élelmezésbiztonságot is veszélyeztetné - mondta Nagy István agrárminiszter a Facebookra feltöltött csütörtöki videóüzenetében.