Városlista
2025. november 1, szombat - Marianna

Hírek

2021. Január 19. 15:01, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Többnyire továbbra is stagnál a szennyvízben mért koronavírus-koncentráció

Többnyire továbbra is stagnál a szennyvízben mért koronavírus-koncentráció

Továbbra is többnyire stagnál a szennyvízben mért koronavírus-koncentráció - közölte a koronavirus.gov.hu.

Azt írták: a második héten a szennyvízmintákban mért átlagos SARS-CoV-2-koncentráció országosan továbbra sem mutat jelentős változást.

Az elmúlt héten emelkedő tendenciát Győrben, Pécsett és Szombathelyen mértek, csökkenőt pedig Szekszárdon, Szolnokon és Veszprémben. Az új koronavírus koncentrációja Debrecenben, Győrben, Salgótarjánban, Szegeden, Veszprémben, Zalaegerszegen, valamint öt Budapest környéki településen (Tököl, Biatorbágy, Szigetszentmiklós, Budakeszi, Százhalombatta) már alacsony, Pécsen azonban az átlagosnál magasabb.

Kiemelték, hogy a kedvező tendencia fenntartásáért továbbra is fontos a járványügyi szabályok betartása: mindenki tartsa be a kijárási korlátozásokat, akinek pedig tünetei vannak, ne menjen közösségbe, maradjon otthon és telefonon értesítse háziorvosát. Fontos a legalább másfél méteres távolság megtartása, a maszk viselése, valamint a gyakori és alapos kézmosás is - írták.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 01. 08:56, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: Győrben létrejön a hatodik Konfuciusz Intézet Magyarországon

Budapest, Debrecen, Miskolc, Pécs és Szeged után a győri Széchenyi István Egyetemen létrejön immár a hatodik Konfuciusz Intézet is Magyarországon, ami újabb lendületet ad a magyar-kínai együttműködésnek

2025. November 01. 08:55, szombat | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: sikeresen zárult az Adaptive Hussars 2025 országvédelmi gyakorlat

Sikeresen zárult a rendszerváltás óta szervezett legnagyobb katonai gyakorlat, az Adaptive Hussars 2025 - jelentette be a honvédelmi miniszter pénteken Budapesten, a gyakorlat zárórendezvényén.

2025. Október 31. 08:04, péntek | Belföld

Orbán Viktor: lesz 14. havi nyugdíj

Lesz 14. havi nyugdíj - jelentette be Orbán Viktor kormányfő csütörtök este a Facebook-oldalán.