Városlista
2025. december 9, kedd - Natália

Hírek

2013. Április 22. 05:00, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

Tom Cruise új filmjének bevétele már 150 millió dollárnál jár

Tom Cruise új filmjének bevétele már 150 millió dollárnál jár

Egy hét alatt világszerte több mint 150 millió dollárért (34 milliárd forintért) váltottak jegyet a nézők Tom Cruise új filmjére, a Feledésre.

A Joseph Kosinski rendezésében készült, világvége hangulatú akciófilmet előbb Észak-Amerikán kívül kezdték forgalmazni, az ebből származó bevételek vasárnapra már 112 millió dollárnál (25 milliárd forintnál) jártak.
A produkció pénteken került az amerikai és kanadai mozik műsorára, és jegyeladásai csaknem túllépték a 38 millió dollárt (8,7 milliárd forintot).
Elemzők rámutattak, hogy a bostoni tragédia, és a merénylet tettesei után folyó hajsza láthatólag nem befolyásolta a mozirajongókat.
Kosinski 2010-ben a Tron: Örökség című akció sci-fivel debütált rendezőként. A Feledés a második nagyjátékfilmje, a főszerepekben Cruise, Morgan Freeman és Olga Kurylenko látható. A történet főhőse Jack Harper robotrepülő-szerelő (Cruise), aki abban a küldetésben vesz részt, aminek során a Földön pusztító háború után az élethez szükséges forrásokat kutatnak fel. Harper azonban egy űrhajósnő megmentése után másképp kezdi látni a dolgokat.
Az észak-amerikai mozis toplistán a Feledés után a 42 című sportdráma lett a második 18 millió dolláros jegyeladással, a Croodék című animációs film pedig a harmadik 9,5 millió dollárral.

Címkék: Kultúra-film

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 08. 07:48, hétfő | Belföld

Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a héten is

Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a jövő héten is, de marad a borult, párás, gyakran ködös idő, néhol szitálás is várható.

2025. December 08. 07:47, hétfő | Belföld

Orbán Viktor: a gazdaság és kereskedelem, a migráció, a háború és az energia a török tárgyalások fő pontjai

Törökországgal minden évben áttekintjük a legfontosabb kérdéseket, a mostani tárgyalások négy fő pontja a gazdaság és kereskedelem, a migráció, a háború és az energia

2025. December 08. 07:43, hétfő | Belföld

Nagy István: a mezőgazdaság teljes kibocsátási értéke és jövedelmezősége is bővült

Az éghajlatváltozás okozta kihívások és a járványok ellenére a mezőgazdaság teljes kibocsátási értéke és jövedelmezősége is bővült - jelentette ki az agrárminiszter a Facebook-oldalára feltöltött vasárnapi videójában.

2025. December 07. 10:12, vasárnap | Belföld

A kényelmi díj eltörlésével több mint félmilliárd forint marad az autósoknál

Szeptember óta az autópálya-matrica online megvásárlása nem kerül többe annál, mintha benzinkúton szereznénk be, a kényelmi díj eltörlésével idén ősszel több mint félmilliárd forint marad az autósoknál