Városlista
2025. szeptember 18, csütörtök - Diána

Hírek

2020. Április 13. 07:12, hétfő | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Töredékére csökkent a németországi repülőterek utasforgalma

Töredékére csökkent a németországi repülőterek utasforgalma

A vírusjárvány miatt bevezetett utazási korlátozások szinte teljes egészében leállították a német repülőterek utasforgalmát a német Der Spiegel lap jelentése szerint.

A repülőtér üzemeltetők szakmai képviseleti szervezete, az ADV egy belső kimutatását idéző lapjelentés szerint a március 30-tól április 5-ig terjedő héten 97,6 ezer utas fordult meg a németországi repülőtereken, 98 százalékkal kevesebb mint az előző év azonos hetében, amikor 4,5 millió volt az utasforgalom.

Az ADV a forgalmi kilátásokat is borúsan ítéli meg, mivel a német szövetségi kormánynak a külföldön ragadt német polgárokat hazaszállító programja is már a befejezés előtt áll. "A légitársaságok többsége szünetelteti járatait" - állapítja meg a dokumentum.

A repülőtér üzemeltetők növekvő pénzügyi nehézségek mellett is fenntartják a repülőterek működését a légi teherforgalmi, valamint az utasforgalmi charter járatok lebonyolítása érdekében. "A repülőterek üzemeltetése azonban bevétel nélkül nem sokáig tartható fenn" - jegyzi meg a dokumentum. Az ADV ezért likviditási támogatásra és költségek átvállalására számít a német kormánytól.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 17. 07:34, szerda | Külföld

Az ügyész halálbüntetést javasol a Charlie Kirk elleni merénylet gyanúsítottjára

Az ügyész halálbüntetés javaslatával nyújtotta be a vádiratot a bírósághoz a Charlie Kirk elleni halálos merénylettel gyanúsított Tyler Robinson ügyében kedden.

2025. Szeptember 16. 07:49, kedd | Külföld

A lengyel államvédelmi szolgálat semlegesített egy drónt a kormányzati épületek felett

A varsói Belweder elnöki palota és a közelében álló kormányzati épületek felett repülő drónt semlegesített a lengyel államvédelmi szolgálat (SOP) - közölte Donald Tusk lengyel kormányfő hétfő este az X-en.

2025. Szeptember 16. 07:44, kedd | Külföld

Donald Trump kilátásba helyezte, hogy belföldi terrorszervezetté nyilvánítja az antifa mozgalmat

Donald Trump amerikai elnök kilátásba helyezte, hogy belföldi terrorszervezetté nyilvánítja az antifa mozgalmat.

2025. Szeptember 15. 07:52, hétfő | Külföld

Donald Trump szerint az Egyesült Államoknak meg kell gyógyulnia a megosztottság okozta sebekből

Donald Trump amerikai elnök szerint az Egyesült Államoknak meg kell gyógyulnia a megosztottság okozta sebekből - az amerikai elnök erről az NBC News televízió vasárnapi politikai magazinjának adott telefoninterjúban beszélt.