Hírek
2011. Július 11. 07:41, hétfő |
Belföld
Forrás: HírTV
Átvizsgálták az Atlantis hővédő pajzsát
Az Atlantisz legénysége megvizsgálta az űrsikló hővédő pajzsát.
Ezt a műveletet a Columbia 2003-as katasztrófája óta végzik el rendszeresen. Akkor a fellövés során megsérült a hőpajzs, a Columbia pedig visszatérése során darabokra esett szét.
Az Atlantison nem találtak sérüléseket, így a sikló folytathatja küldetését és négy fős legénységgel csatlakozik a Nemzetközi Űrbázishoz. A tervek szerint július 20-án tér vissza a Földre. Ez az utolsó útja. A NASA ezután a teljes űrsiklóflottát kivonja a forgalomból. (rá)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 22. 11:00, vasárnap | Belföld
Magyarországra leselkedő veszélyekről beszélt Orbán Viktor
Négy nagy veszéllyel kell szembenéznie Magyarországnak már a következő hónapokban, ezért ne a kockázat, hanem a biztos választás mellett szavazzunk április 12-én - hívta fel a figyelmet a miniszterelnök.
2026. Március 22. 09:39, vasárnap | Belföld
Donald Trump: teljes és feltétel nélküli támogatásomról biztosítom Orbán Viktor újraválasztását
2026. Március 22. 09:35, vasárnap | Belföld
A DÁP felgyorsítja az autó-adásvételt
A Digitális Állampolgárság Program (DÁP) felgyorsítja az autó-adásvételt - mondta Nyitrai Zsolt, a miniszterelnök főtanácsadója a Facebook-oldalán szombaton közzétett videójában.
2026. Március 21. 13:00, szombat | Belföld
NVI: országos informatikai próbák segítik a választás előkészítését
Valamennyi helyi választási iroda bevonásával országos informatikai és igazgatási próbákat tart a Nemzeti Választási Iroda (NVI) az áprilisi országgyűlési választás előkészítése érdekében - közölte az NVI a honlapján pénteken.

