Városlista
2025. június 24, kedd - Iván

Hírek

2019. Október 22. 05:00, kedd | Belföld
Forrás: mti

Újabb melegrekordok dőltek meg hétfőn

A hajnali után további melegrekordok dőltek meg hétfőn. Az új országos napi rekord 28 Celsius-fok lett - tájékoztatta az Országos Meteorológiai Szolgálat meteorológusa az MTI-t.

Pátkai Zsolt elmondta: a fővárosban mostanáig 25 fok volt a rekord, amelyet 1943-ban mértek. Most ennél több mint fél fokkal melegebb volt Pestszentlőrincen, ahol 25,6 fokig emelkedett a hőmérséklet.

Az október 21-ei országos melegrekord mostanáig 25,6 fok volt, amelyet 1935-ben Nyíregyházán és Baján mértek. Most viszont Adonyban - ahol vasárnap is megdőlt a melegrekord - 28 fokig melegedett a levegő - közölte a meteorológus.

A meteorológiai szolgálat reggel azt közölte: megdőlt a legmagasabb minimum-hőmérséklet napi rekordja. A Veszprém megyei Balatonedericsen és a Zala megyei Iklódbördőcén mindössze 16 Celsius-fokig csökkent a hőmérséklet.

Az előrejelzés szerint egész héten száraz, napsütéses, meleg idő várható. Továbbra is többfelé 20, helyenként 25 fok felett alakulnak a maximumok, de a minimumok is sok helyen 10 fok körül alakulnak.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 24. 07:27, kedd | Belföld

Két nemzetközi szakmai díjra jelölték a Magyar Zene Házát

Két rangos európai múzeumi díjra jelölték a Magyar Zene Házát, amely nemcsak különleges építészete, hanem tartalmi és közösségi megközelítése miatt is felkeltette a nemzetközi múzeumi szakma figyelmét.

2025. Június 24. 07:18, kedd | Belföld

Orbán Viktor: Meghaladta a 2 milliót a Voks válaszadóinak a száma

Orbán Viktor szerint mindannyian büszkék lehetünk, a papíralapú szavazatok száma meghaladta a 2 milliót a Voks 2025 szavazáson.

2025. Június 23. 07:06, hétfő | Belföld

Megújul a pápateszéri Kurali-malom