Városlista
2025. július 2, szerda - Ottó

Hírek

2013. Augusztus 23. 19:34, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Vége a kánikulának: esős, szeles hétvége jön

Vége a kánikulának: esős, szeles hétvége jön

Egyelőre biztosan nem tér vissza a kánikula: az Országos Meteorológiai Szolgálat számítása szerint esős és szeles hétvége elé nézünk. A gomolyfelhőzet és a nyugatról fölénk sodródó fátyolfelhők mellett ma is több órás napsütésre számíthatunk, csapadék nem valószínű. Az északi, északkeleti szél az ország keleti harmadában időnként megélénkül. A legmagasabb nappali hőmérséklet 25 és 29 fok között alakul, késő estére 17, 22 fok közé hűl a levegő.

Hétvégén hűvösebb lesz a hajnal

Szombat éjszaka nyugaton már erősen, keleten jobbára fátyolfelhős lesz az ég, és a Dunántúlon már záporeső is előfordulhat. Napközben a közepesen vagy erősen felhős ég mellett délelőtt az Alföldön, délután a Nyugat-Dunántúlon süt ki több órára a nap, elszórtan zápor kialakulhat. Az északkeleti szél az ország keleti harmadában időnként megélénkül, másutt gyenge vagy mérsékelt lesz a légmozgás. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 13, 18 fok között várható. A legmagasabb nappali hőmérséklet 23, 28 fok között valószínű.

Vasárnap nyugat felől erősen megnövekszik a felhőzet, és egyre többfelé várható eső, zápor, zivatarok is kialakulhatnak, nyugaton jelentős mennyiségű csapadék is lehullhat. Többnyire mérsékelt lesz a légmozgás, eleinte néhol még megélénkülhet a keleti szél, zivatar környezetében lehetnek erős széllökések. A hőmérséklet legalacsonyabb értéke 13, 18, a legmagasabb nappali hőmérséklet északnyugaton 23, délkeleten 29 fok körül alakul.

Csapadékosan indul a következő hét

Hétfőn többnyire erősen felhős lesz az ég, délutántól délnyugat felől már tartósabban felszakadozhat a felhőzet. Többfelé várható eső, zápor, zivatarok is kialakulhatnak, északkeleten jelentős mennyiségű csapadék is lehullhat. A változó irányú szél általában mérsékelt lesz, zivatar környezetében lehetnek erős széllökések. A hőmérséklet legalacsonyabb értéke 14, 19, a legmagasabb nappali hőmérséklet általában 21, 27 fok között alakul, délkeleten lesz a melegebb.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 01. 07:44, kedd | Belföld

Az államtitkár szerint ennyibe kerülne Magyarországnak az orosz energiaembargó

Az EU orosz energiára tervezett embargója akár 800 milliárd forinttal is megemelheti Magyarország energiakiadásait, ez az összeg nagyjából megegyezik a rezsicsökkentésre szánt költségvetési forrásokkal

2025. Július 01. 07:38, kedd | Belföld

Orbán Viktor: a Pride nem büszkeség, hanem balítélet

2025. Július 01. 07:33, kedd | Belföld

Hitelt kell felvennie a Fővárosnak

A fővárosi önkormányzat ez évi költségvetésének kiigazításáról döntött a Fővárosi Közgyűlés hétfő esti rendkívüli ülésén, a módosítás részeként húszmilliárd forinttal emelik a fővárosi önkormányzat folyószámla-hitel

2025. Június 30. 07:36, hétfő | Belföld

Nagy István: ingyen biztosítja a kormány a gazdáknak az öntözővizet

A kormány ingyenesen biztosítja a gazdák számára az öntözővizet azzal, hogy mintegy 10 milliárd forintnyi összegben átvállalja a vízdíj árának megfizetését a gazdálkodóktól