Hírek
2018. Június 25. 13:37, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay
Workshopot tartanak a mobiltelefon-függőség ellen
A Mobil Off, Élmény On mozgalom a mobiltelefon-függőség ellen szervez workshopot kedden a budapesti Füvészkertben - mondta el Sárközi Alexandra, a mozgalom szóvivője az M1 aktuális csatorna hétfői műsorában.
A rendezvényen pszichológusok, szakértők beszélnek majd a telefonfüggőség hátrányairól, a lehetséges megoldásokról.
A szóvivő elmondta: fontos az alternatívanyújtás a virtuális élményekkel szemben és fontos ezek egyensúlyba tartása, a közösségi élmény erősítése.
A mozgalom saját élmény alapján született, mivel az alapító számára is napi problémát jelentett a családján belüli telefonhasználat szabályozása és megfelelő alternatív programok kínálása gyermekei száma - tette hozzá Sárközi Alexandra.
A mozgalom 2017-ben szervezte meg az első rendezvényét, ahol híres youtuberek, vloggerek, virtuális világban mozgó szereplők beszéltek a valós élmények, a sportolás és a szabadban mozgás fontosságáról - idézte fel a szóvivő.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 31. 13:00, szombat | Belföld
Soltész Miklós: a béke reményének át kell hatnia gondolatainkat, szívünket és tetteinket
- jelentette ki a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára pénteken a Bács-Kiskun vármegyei Kunszentmiklóson.
2026. Január 31. 12:00, szombat | Belföld
Szijjártó Péter végre megszólalt a Benes-dekrétumok ügyében
Egy szlovákiai magyar politikust elvittek a rendőrök a pozsonyi tüntetésről.
2026. Január 31. 10:40, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: az Audi győri gyára folyamatosan növeli a termelését
Az Audi győri gyára nagyon sikeres, folyamatosan növeli a termelését, és idén új elektromos motortípus gyártását is megkezdik - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a tárca közlése szerint pénteken Budapesten.
2026. Január 30. 07:05, péntek | Belföld
Lantos Csaba: minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben
Minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben, aki valamilyen vezetéken kapja az energiát - közölte Lantos Csaba energiaügyi miniszter csütörtökön a Kormányinfón.

