Városlista
2026. március 18, szerda - Sándor

Hírek

2018. Szeptember 24. 09:12, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Zsarolt és fenyegetőzött egy győri házaspár

Zsarolt és fenyegetőzött egy győri házaspár

Minősített zsarolás kísérlete miatt emelt vádat a Győri Járási és Nyomozó Ügyészség egy győri házaspár ellen, amely kétmillió forintot kért egy cég tulajdonosától a könyvelési anyag visszaadásáért

- tájékoztatta a Győr-Moson-Sopron megyei főügyész hétfőn az MTI-t. Takács Péter közleménye szerint a büntetett előéletű házaspár női tagja öt évig könyvelt a sértett cégnek, mielőtt a vállalat a szerződést 2016 nyarán elégedetlenség miatt felmondta. Ezzel együtt a könyvelő díját kifizette, de az iratokat a nő nem adta vissza a cégnek, pedig több felszólítást is kapott.

A könyvelési anyag visszaadását a nő férje - a felesége támogatásával - kétmillió forint kifizetésétől tette függővé, és személyesen és telefonon is a nyaka elvágásával fenyegette a cég képviselőjét és egyik alkalmazottját.

A férfi a cég tönkretételével is próbált nyomást gyakorolni, egy eseteges adóhatósági eljárás kilátásba helyezésével.

A könyvelési iratok végül a hatóságok fellépése miatt jutottak vissza a céghez.

A bűncselekmény nyolc évig terjedő szabadságvesztéssel büntethető.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 17. 13:00, kedd | Belföld

NAV: hétfőn még kérhető az szja-bevallási tervezetek postázása

Hétfő éjfélig még kérhetik az szja-bevallás tervezetének postázását azok, akiknek nincs elektronikus elérhetősége.

2026. Március 17. 11:00, kedd | Belföld

EM: megszűnt a kényelmi díj a mobilparkolásnál

Hétfőtől megszűnt a kényelmi díj a mobilparkolásnál - hívta fel a figyelmet Solymár Károly Balázs, az Energiaügyi Minisztérium (EM) infokommunikációért felelős államtitkára a tárca Facebook-oldalán hétfőn.