Városlista
2026. június 17, szerda - Laura

Hírek

2026. Május 16. 15:00, szombat | Belföld
Forrás: MTI

Agrárszektor.hu - Bóna Szabolcs: el kell fogadni, hogy nagy változásokra van szükség

Agrárszektor.hu - Bóna Szabolcs: el kell fogadni, hogy nagy változásokra van szükség

Adatvezérelt élelmiszertermelést, a tudásra és a fogyasztói igényekre jobban alapozó, és mindenekelőtt együttműködő agráriumot szeretne látni az új agrár- és élelmiszergazdasági miniszter

- írta az Agrárszektor.hu pénteken.

Kiemelték, Bóna Szabolcs szerint az aszály kapcsán érdemes átgondolni a kockázatvállalást, és a termelők felelősségét is, és bizonyos területeket, ahol például a kukorica nem termeszthető, más módon hasznosítani.

Az új tárcavezető a portálnak adott interjújában beszélt a politikamentes agrárkamaráról, a külföldi munkaerő kérdéséről, az élelmiszeripar, és a magyar termékek versenyképességéről, valamint a méhlegelők fontosságáról is.

Az interjúban Bóna Szabolcs megerősítette, hogy az Agrár- és Élelmiszergazdasági Minisztérium közigazgatási államtitkára Nagy Gábor lesz, és a napokban jelentik be a tárca többi államtitkárát.
A Mezőhegyesi Ménesbirtokkal kacsolatban a miniszter kifejtette, hogy vannak más ménesbirtokok is, ahol szintén ménesfenntartás folyik. Azt gondolja, hogy Mezőhegyesnek is van egy ilyen funkciója, ez a helyére kell, hogy kerüljön. Az alapítványi vagyonkezelést pedig ebben a formában, ahogy ott működött, egészen biztos, hogy felülvizsgálják, ahogy minden ilyen alapítványi vagyonkezelőnél is.

Címkék: agrárium

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 17. 09:00, szerda | Belföld

Orbán Viktor: a kommunikációs csatornák elhanyagolása volt a probléma, nem az üzenet

A kommunikációs csatornák elhanyagolása, nem pedig az azokban haladó üzenet volt a probléma - közölte a Fidesz elnöke kedden a Facebook-oldalán.

2026. Június 17. 06:54, szerda | Belföld

Magyar Péter: már a héten olcsóbb lehet a benzin és a gázolaj a védett árnál

A kőolaj világpiaci árának csökkenése és a forint erősödése miatt már a héten olcsóbb lehet a védett árnál a kutakon a benzin és a gázolaj - jelentette be Magyar Péter miniszterelnök Facebook-oldalán kedden.

2026. Június 16. 14:00, kedd | Belföld

Vitézy Dávid: megújul a népligeti buszállomás utastájékoztatási rendszere

Ezekben a hetekben teljesen megújul a Népliget autóbusz-állomás utastájékoztatási rendszere, majd a munka később más, nagy forgalmú állomásokon folytatódik