Városlista
2025. január 20, hétfő - Sebestyén

Hírek

2011. Október 02. 07:21, vasárnap | Belföld
Forrás: HírTV

Ideális volt az idei év

Ideális volt az idei év

Kiemelkedően jó évjárat lesz a 2011-es a villányi borászok szerint. A korai fajtákat már leszüretelték, október közepéig pedig a többi szőlővel is végeznek.

Ideális volt az idei év a villányi borászok szerint. A jég nem verte el a fürtöket, az eső akkor esett, amikor kellett, és a nap is akkor sütött, amikor kellett.

- 1965-ben kezdtem a szakmát, de ilyen évjárattal még nem találkoztam. Igaz, hogy az év közben hordott magával elég sok veszélyt, növényvédelemmel, agrotechnikával le kellett küzdeni és ezt sikeresen meg is tettük. Ez a szüreti időszak valami fantasztikus - jelentette ki a hírTV-nek Tiffán Ede.

A szüret nagyjából a felénél tart, a korai fajták, a portugieser, a kékfrankos és a Pinot Noir már tartályokban vannak. A Merlot és a Shirazt most szedik, október közepéig pedig a Cabernet Sauvignon és a Cabernet Franc is a pincékbe kerül.

- Úgy látom, hogy a késői fajták cukrosodása egy kicsit lelassult, azonban azt hiszem, hogy az érési folyamat ettől függetlenül intenzív és jó, csak maga a cukor gyűjtési folyamata lassúbb. Ez azonban nem baj, mert ezek nem lesznek túl magas alkoholtartalmú borok, viszont nagyon érett szőlőket tudunk szüretelni - mondta Bock József.

Villányban a hagyományos borlovagavatással kezdődött a vörösbor fesztivál, amelyre 30 ezer látogatót várnak a hétvégén. (rá)

hírTV

Ezek érdekelhetnek még

2025. Január 20. 08:08, hétfő | Belföld

Egyszerűsített feltételekkel indul újra az energetikai otthonfelújítási program

Egyszerűsített feltételekkel indul újra az energetikai otthonfelújítási program - tudatta az Energiaügyi Minisztérium (EM) az MTI-vel vasárnap.

2025. Január 20. 08:07, hétfő | Belföld

A minisztérium magyarázatot adott az üzemanyagárak emelkedésére

NGM: az olajellátást érintő ukrán fenyegetettség és az amerikai szankciók együttesen az üzemanyagárak jelentős emelkedéséhez vezetnek.

2025. Január 20. 08:05, hétfő | Belföld

HM: szövetséges katonai menetoszlopok haladnak át Magyarországon

Szövetséges katonai menetoszlopok haladnak át Magyarországon hétfőn, kedden és szerdán - tudatta a Honvédelmi Minisztérium (HM) az MTI-vel közleményben vasárnap.

2025. Január 20. 08:05, hétfő | Belföld

A hét elején még borult, párás, ködös idő várható, majd feltámad a szél, és melegedés kezdődik

A legmelegebb órákban akár 14 Celsius-fok is lehet a hét végén.